Góry Tęczowe

Góry Tęczowe – w zasadzie nic o nich nie wiedzieliśmy. Prawda jest taka, że zaciekawiło nas zdjęcie jednego z lokalnych biur podróży w Cuzco. Zdjęcie było pełne kolorów i trudno było przejść obojętnie obok niego. Okazało się, że 4 godziny od Cuzco autobusem znajduje się nie lada atrakcja – Góry Tęczowe nazywane Montania De Siete (7) Colores , Vinincunca czy Rainbow Mountans. Każdy z Was patrząc na zdjęcia z pewnością się domyśli skąd ta nazwa się wzięła.

 

Rainbow Mountains – Góry Tęczowe

W Góry Tęczowe dostać jest bardzo prosto i najlepiej to zrobić właśnie  z Cuzco, gdzie wiele lokalnych biur podróży proponuje swoje usługi. Po małym rekonesansie, drobnych targach koszt wycieczki wyniósł nas 70 sol (+10 sol za wstęp). W tej cenie były przejazd w dwie strony, śniadanie i obiad. Teoretycznie można tam dotrzeć na własną rękę, ale wydaje nam się, że sprawa jest po prostu nieopłacalna.

 

Po drodze na Ranibow Mountains

 

 

 

Peru

Peru

Rainbow Mountains – Peru

Kolory tęczy góry zawdzięczają utleniającym się minerałom, które pokrywają ich powierzchnie. Podobne zjawisko można spotkać również Chinach.

 

Rainbow Mountains – Peru

Rainbow Mountains -Góry Tęczowe

Rainbow Mountains

Ponad 5 tyś m. n.p.m.

Na koniec Bardzo ważna uwaga. Góry Tęczowe znajdują się na około 5 tyś metrów. Jeżeli przylecieliście z Limy do Cuzco samolotem, to nie jedźcie na wycieczkę w Góry Tęczowe następnego dnia. Taka wycieczka mogłaby się dla Was skończyć tragicznie. Wielu z Was może sobie nie zdawać sprawy jak niebezpieczna może być choroba wysokościowa. Brak aklimatyzacji może doprowadzić nawet do śmierci. To nie żarty. Jak wchodziliśmy jeden z turystów był znoszony. Twarz miał przykrytą. Nie oddychał…

Śmierć w górach – choroba wysokościowa

Nie będę się wypowiadał na temat odnośnie objawów oraz jak sobie radzić z chorobą. Odsyłam Was do bardziej merytorycznych źródeł w tym temacie.

Ze swojej strony zwracamy Wam uwagę na problem i to, że z każdej podróży warto wrócić…

Pomijając dość traumatyczną historie i wydarzenie jakie spotkało jednego z turystów to Góry Tęczowe są naprawdę warte odwiedzenia. Naszym skromnym zdaniem jedno z ciekawszych miejsc jakie zobaczyliśmy będąc w tym kraju.

 

Paweł

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij